• Predmetové komisie

• Metodické združenia a predmetové komisie sú poradnými a pomocnými orgánmi vedenia školy.

Predmetové komisie pracujú:

• formou zasadnutí PK,
          • formou konzultácií - denná vzájomná výmena skúseností.

MZ a PK na škole zriaďuje riaditeľka školy ako svoje poradné orgány. Vedením poveruje riaditeľka školy jedného z pedagogických zamestnancov. Členmi MZ sú pedagogickí zamestnanci – učitelia a vychovávatelia, ktorí pôsobia na 1. stupni základnej školy. Členmi PK sú pedagogickí zamestnanci – učitelia, ktorí pôsobia na 2. stupni a vyučujú aprobačné predmety pre príslušnú PK. MZ a PK sa schádzajú 6-krát za školský rok. Ich činnosť sa riadi plánom práce a ŠkVP, ktorý po prerokovaní v PR vydáva riaditeľ školy na školský rok. Činnosť MO sa uskutočňuje v čase mimo vyučovania. Hodnotenie činnosti MZ a PK sa uskutočňuje dvakrát za školský rok riaditeľom školy.

PK a MZ plnia funkciu organizačno–riadiacu, kontrolno–hodnotiacu a vzdelávaciu (odborno–metodickú). Cieľom činnosti je realizácia účasti pedagogických zamestnancov na upevňovaní demokratického štýlu riadenia, ovplyvňovaní kvalifikácie a profesijného rastu učiteľov a zvyšovaní úrovne výchovno–vzdelávacieho procesu školy.

Ako pomocné riadiace orgány riaditeľa školy bude v školskom roku 2017/2018 v súlade so Štatútom MZ a PK pracovať v ZŠ päť metodických orgánov.

• Metodické združenie 1.stupňa a ŠKD: Mgr. Katarína Branišová
          • Metodické združenie 2.stupňa: Mgr. Monika Walterová,